close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 17 września 2018

  Ponad 30 wystawców, występy zespołów folklorystycznych, koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, a przede wszystkim kilka tysięcy zwiedzających. Tak wyglądały obchody Stulecia Niepodległości w jednym z najsłynniejszych miejsc w Szwecji.

  W dniach 15-16 września w sztokholmskim Skansenie Ambasada RP w Sztokholmie, Instytut Polski oraz Polska Organizacja Turystyczna zorganizowały wyjątkowe obchody Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Korzystając z pięknej jesiennej pogody kilka tysięcy Sztokholmczyków oraz turystów mogło zapoznać się z polską kulturą i tradycją, jak również ofertą turystyczną miast i regionów Polski.

  Wśród wystawców obecni byli między innymi malarze, twórcy biżuterii, wytwórcy małopolskich koronek, sądeckiego miodu, łowickich wycinanek i wielu innych. Stoiska Krakowa i Trójmiasta zachęcały do odwiedzenia tych miast. Głodni mogli posilić się między innymi grochówką wojskową, którą ufundował Ataszat RP w Sztokholmie.

  Do wspólnej zabawy i tańców zachęcały zespoły Cracovia Danza, Janusz Prusinowski Kompania, Blichowiacy oraz Piastowie i Polonez. Najważniejszym punktem obchodów był jednak koncert Kapeli ze Wsi Warszawa, na który zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele szwedzkiej Polonii i korpusu dyplomatycznego.

  Dni Polskie przyciągnęły do Skansenu kilka tysięcy zwiedzających. W miejscu, w którym można zapoznać się z kulturą i tradycją Szwecji przez dwa dni dominowała tym razem tradycja i kultura polska.

  Polen-Skansen-5345
  Polen-Skansen-5432
  Polen-Skansen-5526
  Polen-Skansen-5991
  Polen-Skansen-6586
  Polen-Skansen-6620
  Polen-Skansen-6897

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: