close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 września 2018

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Sztokholmie informuje, że w dniach 10 - 11 października 2018 r. (w godz. 10.00 - 17.00) w siedzibie Związku Polskich Katolików przy Säveåns Strandgata 4 w Göteborgu odbędzie się dyżur konsularny.

  Podczas dyżuru przyjmowane będą wnioski o wydanie paszportów biometrycznych (czyli wyłącznie dla tych osób, które posiadają polskie akty urodzenia). Na miejscu można będzie także poświadczyć własnoręczność podpisu.

   

  UWAGA! – konsul nie będzie przyjmować wniosków o pierwsze paszporty tymczasowe dla nowonarodzonych dzieci w Szwecji, które nie posiadają jeszcze polskich aktów urodzenia, z uwagi na możliwość złożenia takiego wniosku drogą korespondencyjną. W przypadku konieczności uzyskania pierwszego paszportu dla dziecka tą drogą, wniosek/prośbę z uzasadnieniem, należy przesłać na adres sztokholm.amb.wk@msz.gov.pl   

   

  JAK ZAREZERWOWAĆ CZAS NA SPOTKANIE Z KONSULEM:

  Aby zarezerwować czas na spotkanie z konsulem, należy wysłać maila: sztokholm.amb.wk@msz.gov.pl   lub zadzwonić do Wydziału Konsularnego pod numer:  (08) 50 57 50 60, podając poniższe informacje:  

  1. Imię, nazwisko oraz datę urodzenia.

  2. Rodzaj załatwianej sprawy (np. złożenie wniosku o paszport dla osoby dorosłej/dziecka – imię, nazwisko, data urodzenia dziecka, poświadczenie podpisu).

  3. Podanie informacji do kiedy jest lub był ważny dotychczasowy polski paszport lub polski dowód osobisty.

  4. Preferowany dzień wizyty (środa - 10 października lub czwartek 11 października).

  5. Dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail.

   

  CO NALEŻY PRZYGOTOWAĆ NA SPOTKANIE Z KONSULEM:

  Komplet dokumentów, zdjęcia (zwracamy uwagę na to, aby zdjęcia były prawidłowo wykonane przez fotografa) – konsul ma prawo zażądać wymiany zdjęcia, jeśli nie będzie zgodne z wymogami. W tym celu proszę zapoznać się jakie dokumenty będą potrzebne do konkretnej sprawy zgodnie z  informacją na naszej stronie:

  http://www.sztokholm.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/  

  Do złożenia wniosku o paszport biometryczny dla osoby niepełnoletniej należy przedstawić polski akt urodzenia dziecka, wydany przez Urząd Stanu Cywilnego w Polsce. W sprawach niestandardowych proszę się wcześniej skonsultować z naszym urzędem mailowo sztokholm.amb.wk@msz.gov.pl

  Jedyną formą płatności na dyżurze konsularnym będzie gotówka – prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty. Na naszej stronie w zakładce „paszporty” (link powyżej) znajduje się tabela opłat.

  Liczba miejsc na spotkanie z konsulem jest ograniczona.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: