close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • EMERYTURY I RENTY

 • Ambasada RP w Sztokholmie na żadnym etapie nie pośredniczy w procesie przyznawania polskich rent i emerytur. W celu potwierdzenia własnoręczności podpisu pod oświadczeniem o dalszym prawie pobierania świadczeń prosimy o osobiste stawiennictwo w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Sztokholmie w godzinach przyjmowania interesantów. Wcześniejsze zapisanie na wizytę nie jest konieczne. W przypadku osób legitymujących się ważnym polskim dowodem tożsamości (paszportem lub dowodem osobistym) czynność jest bezpłatna. W przypadku osób legitymujących się zagranicznym dokumentem tożsamości opłata jak za czynność potwierdzenia własnoręczności podpisu wynosi 270 SEK.

   

  We wszystkich innych sprawach związanych z kwestiami emerytalno – rentowymi w Polsce prosimy o kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS): http://www.zus.pl/default.asp?p=2&id=8

   

  Centrum Obsługi Klienta ZUS

  Tel.: +48 22 560 16 00

   

  W dni robocze pon. - pt.: godz. 7.00 - 18.00

  Automatyczny System Informacyjny dostępny:

  24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

   

  Kwestiami związanymi ze świadczeniami socjalnymi w Szwecji zajmują się następujące instytucje:

   

  Försäkringskassan: https://www.forsakringskassan.se/privatpers

  Pensionsmyndigheten: https://www.pensionsmyndigheten.se/

   

  Ambasada RP w Sztokholmie na żadnym etapie nie pośredniczy w sprawach związanych z uzyskiwaniem szwedzkich świadczeń socjalnych.

   

  Prezentacja ZUS - "Szwecja 2017 r. Göteborg i Sztokholm. Postępowanie w sprawie przyznania świadczeń emerytalno-rentowych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych"

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: